Sort by|

Oils and fluids

Keep engines running clean and strong with premium-grade oils fluids.

Mobil Delvac™ 1300 Super 15W-40
Mobil Delvac™ 1300 Super 15W-40
Sponsored
current price $34.88
92¢/100ml
Mobil Delvac
Mobil Delvac™ 1300 Super 15W-40
4.3333 out of 5 stars
4.3333 out of 5 stars. 6 reviews
Save with
Walmart Pass
Delivery, as soon as 8am
Pickup, today
Mobil™ Full Synthetic Engine Oil 5W-20
50+ bought in past month
Sponsored
current price $39.88
84¢/100ml
Mobil
Mobil™ Full Synthetic Engine Oil 5W-20
Save with
Walmart Pass
Free delivery, today
Mobil 1™ High Mileage Full Synthetic Engine Oil 5W-30, 4.73 L
Best seller
Sponsored
current price $38.88
82¢/100ml
Mobil 1
Mobil 1™ High Mileage Full Synthetic Engine Oil 5W-30, 4.73 L
Save with
Walmart Pass
Free delivery, today
Free pickup, today
Mobil 1™ Full Synthetic Engine Oil 10W-30, 4.73 L
50+ bought in past month
Mobil 1™ Full Synthetic Engine Oil 10W-30, 4.73 L
Sponsored
current price $38.88
82¢/100ml
Mobil 1
Mobil 1™ Full Synthetic Engine Oil 10W-30, 4.73 L
4.7639 out of 5 stars
4.7639 out of 5 stars. 144 reviews
Save with
Walmart Pass
Free delivery, today
Free pickup, today
Valvoline Advanced Full Synthetic 0W20 Motor Oil
Flyer feature
Available in additional 3 options
current price $46.88
94¢/100ml
+ tax
Valvoline Advanced Full Synthetic 0W20 Motor Oil
Save with
Walmart Pass
Free delivery, today
Free pickup, as soon as 9am
Pennzoil Platinum Synthetic 10W30 Motor Oil 5L
Pennzoil Platinum Synthetic 10W30 Motor Oil 5L
current price $49.88
$1.00/100ml
+ tax
Pennzoil Platinum Synthetic 10W30 Motor Oil 5L
4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 stars. 5 reviews
Save with
Walmart Pass
Free delivery, today
Free pickup, today
Prestone Max Universal Antifreeze + Coolant RTU 3.89L
Rollback
Prestone Max Universal Antifreeze + Coolant RTU 3.89L
current price Now $19.98, Was $24.88
$5.29/100ml
+ tax
You save $4.90Prestone Max Universal Antifreeze + Coolant RTU 3.89L
4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 stars. 2 reviews
Save with
Walmart Pass
Delivery, today
Mobil Full Synthetic 5W-30 4.73L
50+ bought in past month
Mobil Full Synthetic 5W-30 4.73L
Sponsored
current price $39.88
84¢/100ml
Mobil
Mobil Full Synthetic 5W-30 4.73L
4.6102 out of 5 stars
4.6102 out of 5 stars. 59 reviews
Save with
Walmart Pass
Free delivery, today
Free pickup, today
Super Tech High Mileage Full Synthetic 5w-30 Motor Oil
Available in additional 4 options
current price $34.88
70¢/100ml
+ tax
Super Tech High Mileage Full Synthetic 5w-30 Motor Oil
Save with
Walmart Pass
Delivery, today