Sort by|

Oils and fluids

Keep engines running clean and strong with premium-grade oils fluids.

Pennzoil Platinum Synthetic 10W30 Motor Oil 5L
Pennzoil Platinum Synthetic 10W30 Motor Oil 5L
current price $49.88
$1.00/100ml
Pennzoil Platinum Synthetic 10W30 Motor Oil 5L
4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 stars. 5 reviews
Save with
Walmart Pass
Free delivery, today
Free pickup, as soon as 8am
Valvoline Restore & Protect Premium Full Synthetic 5W30 Motor Oil, 5L
100+ bought in past month
Available in additional 2 options
current price $49.88
Valvoline Restore & Protect Premium Full Synthetic 5W30 Motor Oil, 5L
Save with
Walmart Pass
Free delivery, today
Free pickup, as soon as 8am
Mobil Delvac™ 1300 Super 15W-40
Mobil Delvac™ 1300 Super 15W-40
Sponsored
current price $34.88
92¢/100ml
Mobil Delvac
Mobil Delvac™ 1300 Super 15W-40
4.3333 out of 5 stars
4.3333 out of 5 stars. 6 reviews
Save with
Walmart Pass
Delivery, as soon as 7am
Pickup, as soon as 8am
Valvoline Full Synthetic MaxLife Multi-Vehicle Automatic Transmission Fluid
Best seller
Valvoline Full Synthetic MaxLife Multi-Vehicle Automatic Transmission Fluid
current price $14.88
$1.57/100ml
Valvoline Full Synthetic MaxLife Multi-Vehicle Automatic Transmission Fluid
4.8767 out of 5 stars
4.8767 out of 5 stars. 73 reviews
Save with
Walmart Pass
Delivery, as soon as 7am
Pickup, as soon as 8am
Mobil 1™ Full Synthetic Engine Oil 5W-30, 1 L
Sponsored
current price $18.48
$1.85/100ml
Mobil 1
Mobil 1™ Full Synthetic Engine Oil 5W-30, 1 L
Save with
Walmart Pass
Delivery, today
Mobil™ Full Synthetic Engine Oil 5W-20
50+ bought in past month
Sponsored
current price $39.88
84¢/100ml
Mobil
Mobil™ Full Synthetic Engine Oil 5W-20
Save with
Walmart Pass
Free delivery, today
Free pickup, as soon as 8am
Mobil 1 Full Synthetic Motor Oil 5W-30
200+ bought in past month
Mobil 1 Full Synthetic Motor Oil 5W-30
Sponsored
current price $38.88
Mobil 1
Mobil 1 Full Synthetic Motor Oil 5W-30
4.5934 out of 5 stars
4.5934 out of 5 stars. 91 reviews
Save with
Walmart Pass
Free delivery, today
Free pickup, as soon as 8am
Mobil 1™ Full Synthetic Engine Oil 10W-30, 4.73 L
50+ bought in past month
Mobil 1™ Full Synthetic Engine Oil 10W-30, 4.73 L
Sponsored
current price $38.88
82¢/100ml
Mobil 1
Mobil 1™ Full Synthetic Engine Oil 10W-30, 4.73 L
4.7639 out of 5 stars
4.7639 out of 5 stars. 144 reviews
Save with
Walmart Pass
Free delivery, today
Free pickup, as soon as 8am
Super Tech Full Synthetic Low Viscosity Automatic Transmission Fluid
Super Tech Full Synthetic Low Viscosity Automatic Transmission Fluid
current price $10.48
$1.11/100ml
Super Tech Full Synthetic Low Viscosity Automatic Transmission Fluid
4.3846 out of 5 stars
4.3846 out of 5 stars. 13 reviews
Save with
Walmart Pass
Delivery, as soon as 7am
Pickup, as soon as 8am
Mobil 1 Truck & SUV 0W-20
Sponsored
current price $42.88
91¢/100ml
Mobil 1
Mobil 1 Truck & SUV 0W-20
4.6508 out of 5 stars
4.6508 out of 5 stars. 63 reviews
Save with
Walmart Pass
Free delivery, today
Free pickup, as soon as 8am